اطلاعات.نت
 

امانی: بیشتر از ۳۰ درصد مردم اعلام کردند هروقت به شهرداری مراجعه کردند، از آن‎ها رشوه خواستند


  عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران در زمان محمود احمدی نژاد و محمدباقر قالیباف تبدیل شد به کانون قدرتی که بتوانند از بهشت به پاستور بروند. لذا از آن هدف اصلی و وظایف ذاتی شهرداری بسیار فاصله گرفتند.

شهربانو امانی در گفتگو با خبرآنلاین با تاکید بر اینکه هدف گذاری در ارتباط با نیازهای شهروندان تهرانی نبود، عنوان کرد: با وجود حضور نهادهای نظارتی در شهرداری، متاسفانه رانت خواری‌ها، ویژه خواری‌ها و ایجاد بستر برای رانت افراد و نهاد‌های خاص باعث شد بخش مهمی از بدنه شهرداری تهران به کانون های رانتی تبدیل شود.

امانی با اشاره به اینکه افراد به منظور قانونمند کردن مسائل هم از شورای شهر مجوز گرفتند و هم در بودجه‌های سنواتی آن را تبیین کردند، اظهار کرد: به نظر من طولانی بودن مدیریت فرد در راس هرم انحراف از معیار و انحراف از فرآیندها و نادیده گرفتن منافع عمومی و نظارت نداشتن مردم سبب شد تا فساد در بدنه شهرداری نهادینه شود.

امانی ادامه داد: اعضای شورا اخیرا یک مجموعه سوارکاری را از یکی از اعضای سابق شورای شهر تهران پس گرفته و به مزایده گذاشتند. حالا باید بیش از صد میلیون تومان به شهرداری پرداخت کند.

شورای شهر تهران با دو فوریتی شهردار را ملزم کرد سند تحویل و تحول شهرداری را به افکار عمومی و شورای شهر ارائه دهد. با ارائه این سند در شورا و مقابل چشم مردم هم به شهردار قبلی و معاونانش فرصت داده شد که بتوانند از عملکرد خود دفاع کنند و هم به ناظران اجتماعی، سیاسی و اقتصادی زمان داده شد تا این سند را تجزیه و تححلیل کنند.

امانی با تاکید بر اینکه ۳۰ درصد از بودجه شهرداری غیرنقدی بود، گفت: شهرداری آن را ۲۵ درصد رساند و تلاش ما این است که تبصره ای را اضافه کنیم تا شهردار لیست درآمدهای غیر نقدی را به شورا ارائه دهد تا مردم هم بتوانند نظارت کنند.

مردم و شهروندان فاصله زیادی از شهرداری گرفته بودند، چراکه بیش از ۳۰ درصد مردم اعلام کردند در گذشته هر زمان به شهرداری مراجعه کرده بودند، از آن‎ها رشوه خواسته شده بود. از این رو یکی از سازمان‌های خدماتی و رفاهی شهروندان که شهرداری است، به یکی از فاسدترین نهادها تبدیل شد.

وی با تاکید بر اینکه حتما باید دیوان محاسبات شهرداری مستقل شود، تاکید کرد: متاسفانه در گذشته یکی از نهادهای شهرداری مثل سازمان بازرسی بیش از هزار نفر نیرو داشت. زمانی که سیستم نظارتی درون سازمانی هم فاسد باشد، نمی‌توان امیدی به بهبود داشت و مشکلات مضاعف می شود.

 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست