شدیدترین بارش برف جهان در بلندی های زاگرس

۱۰ توصیه مهم هلال احمر به مسافران و ساکنان غرب و جنوب کشور ایران؛ پرباران‌ترین کشور در آسیا و اروپا برای ۱۶ روز آینده بهار نیوز: دوشنبه، شاهد یکی از هولناک ترین طوفان های دریایی در محدوده دریایی بنادر، سواحل و جزایر استان‌های خوزستان، بوشهر و غرب هرمزگان خواهیم بود. سرعت بادهای شرقی در طی… ادامه مطلب »

۳۵ سال غفلت زیست‌محیطی: نمونه کوه زباله ۱۰۰ متری سراوان

غفلت از محیط زیست یکی از بیماری‌های مسئولان ایرانی است. ما در حالی به سال جدید وارد می‌شویم که یک معضل زیست‌محیطی ۳۵ ساله هنوز در جنگل‌های اطراف سراوان حل نشده است: یک‌ کوه زباله‌ ۱۰۰ متری. اینفوگرافی این گزارش با استفاده از نقشه ناهمواری زمین سازمان فضایی آمریکا (ناسا) و تلفیق آن با نقشه‌ی… ادامه مطلب »

نامه زیباکلام به روحانی: تندروها آمریکاستیزی شما را باور نمی‌کنند

صادق زیباکلام می‌گوید سخنان ضد آمریکایی حسن روحانی را ”تندروهای” ایران به هیچ عنوان باور نمی‌کنند. او با این حال اضافه می‌کند که این سخنان اعتبار اجتماعی اصلاح‌طلبان را هدف قرار می‌دهد. صادق زیباکلام در نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران گفت که مواضع ضد آمریکایی اخیر او بر سرعت ریزش اعتبار اجتماعی اصلاح‌طلبان… ادامه مطلب »

روحانیون این ها و روحانیون ما! شکوه میرزادگی

در تقویم سازمان ملل، امروز 24 مارچ، «روز جهانی حق حقیقت{یابی} در مورد نقض حقوق بشر، و شأن قربانیان »* نام دارد. این روز، که به پاس اقدامات انساندوستانه ی «اسکار آرنولفو رومرو»، اسقف اعظم السالوادور، نام گزاری شده، به این دلیل است که در دوران جنگ های داخلی السالوادور، که از سال 1979 شروع… ادامه مطلب »

نوروز ۹۸ و سفر در خاطره‌ها با فیلمی رنگی و خاطره انگیز از خیابان لاله‌زار سال ۱۳۳۵

خیابان لاله‌زار یکی از خیابان‌های معروف قدیمی و مرکزی شهر تهران است. فیلم رنگی کمیاب و نادر از خیابان لاله‌زار تهران در سال ۱۳۳۵ که قبل از هر چیز زیبایی و صفای نگاههای نوجوانان و رهگذران هر بیننده‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد، صحنه های بدیع و کم یابی از گذشته ها که الآن با… ادامه مطلب »

ویرانی آق‌قلا و توصیه‌هایی که نادیده گرفته شدند

سه سال پیش از جاری شدن سیل در گلستان تحقیقی علمی درباره خطرات ناشی از یک سیل احتمالی در آق‌قلا انجام شده بود. اما به نظر می‌رسد که سازمان‌های مسئول بی‌توجه به هشدارها، برنامه‌های دیگری را دنبال کرده‌اند. یک تحقیق علمی در مورد احتمال جاری شدن سیل در آق‌قلا هشدار داده بود که اکثر نقاط… ادامه مطلب »

بازگشت ۱۵۰ معلم مدارس ایرانی خارج از کشور به دلیل «عدم امکان تامین و انتقال ارز» 

براساس تصویر منتشر شده از یک بخشنامه وزارت آموزش و پرورش، این وزارتخانه اعلام کرد که به دلیل «عدم امکان تامین و انتقال ارز»، همه معلمانی که دو سال یا بیشتر در مدارس ایرانی خارج از کشور مشغول به کار بوده‌اند، باید به کشور بازگردند. در همین حال غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل… ادامه مطلب »

تفاهم‌نامه دسترسی آمریکا به دو بندر عمان با گوشه چشمی به ایران

تقاهم‌نامه‌ای میان عمان و ایالات متحده آمریکا به منظور دسترسی بیشتر آمریکا به آب‌های خلیج فارس و استفاده از دو بندرگاه استراتژیک دقم و صلاله واقع در عمان به امضاء رسید. مقامات آمریکایی می‌گویند این قرارداد به آنها اجازه خواهد داد که ارتش این کشور دسترسی بهتری به حوزه خلیج فارس داشته باشد و گسیل… ادامه مطلب »

عکس روز:  امضای تفاهم نامه با حوزه علمیه برای کاهش بلایای طبیعی

سال ۸۹ معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، از امضای تفاهمنامه با حوزه علمیه برای کاهش بلایای طبیعی خبر داد، تفاهم نامه به کجا رسید؟ حال با گذشت 8 سال از امضای تفاهم نامه نه بلایای طبیعی کاهش یافت و نه معنویت در جامعه افزایش یافت. بعد آخوندها نوروز و چهارشنبه سوری… ادامه مطلب »

پدیده ارزان‌‌خری سلامت ایرانیان را تهدید می‌کند

روزنامه شرق: دریافت غذای بی کیفیت خارج از هرم غذایی، چربی اشباع، نمک زیاد، محتویات غذایی نامتناسب با یک وعده غذای سالم به همراه بیماری‌های روحی و روانی، منجر به سوءهاضمه و عدم جذب صحیح شده که به همراه دریافت کالری‌های مضر از غذا‌های ناسالم، موجب تشدید بیماری‌ها در خانوار‌های کارگری شده است. کاهش ۵۳۱… ادامه مطلب »

از باغات تهران تا جنگل‌های گلستان / غارتگری که جانشین غارتگر دیگر شد

از باغات تهران تا جنگل‌های گلستان / غارتگری که جانشین غارتگر دیگر شد * مناف هاشمی برکنار شد و #میرمحمدغراوی معاونش سرپرست استانداری گلستان شد. * میرمحمد غراوی معاون آقای نیکزاد وزیر مسکن سابق نیز بود. * در تمام باغاتی که در تهران تخریب شد امضای میرمحمد غراوی پای تمام مصوبات فاجعه آفرین کمیسیون ماده… ادامه مطلب »

واکنش‌ها به برکناری استاندار گلستان؛ آیا دردی دوا شد؟

برکناری استاندار گلستان در پی خسارات جانی و مالی سیل در این استان واکنش‌های متفاوتی به همراه داشت. بسیاری می‌گویند طرح‌های سودجویانه حکومت فاجعه به بار آورده و برکناری استاندار هم دردی را دوا نمی‌کند. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور مناف هاشمی، استاندار گلستان را روز شنبه ۳ فروردین (۲۳ مارس) برکنار کرد و… ادامه مطلب »