در زندان زنان چه می گذرد؟ در گفتگو با یاسمن آریانی و صبا کرد افشاری/ سیمین روزگرد

ماهنامه خط صلح – در تاریخ ۱۱ مردادماه ۱۳۹۷، تجمعی در تهران در اعتراض به شرایط رو به افول اقتصادی و فساد برگزار شد که در پی آن بیش از ۵۰ نفر در آن روز دستگیر شدند. صبا کرد افشاری ۲۰ ساله و یاسمن آریانی ۲۳ ساله، دو تن از این بازداشت شدگان هستند که… ادامه مطلب »

هفت شرط وزارت کشور برای نامزدهای انتخابات مجلس و شوراها و ریاست جمهوری/ اقلیت‌های مذهبی غير مسلمان امکان ثبت نام در انتخابات شورای شهر را از دست خواهند داد

سلمان سامانى، سخنگوی وزارت کشور ایران با اشاره به جزئیات لایحه جامع انتخابات، هفت شرط عمومی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و روستا را اعلام کرد. به گزارش تسنیم یکی از شرط‌های نامزدهای این سه انتخابات این است که فرد داوطلب “تدین به دین اسلام و عمل به احکام در حد انجام… ادامه مطلب »

دین حاکم و دین محکوم، پدیده هایی ناهمگون! فیروز نجومی

حقیقت آن است که گفتار و کردار نظام اسلامی و اسلامیست های سلحشور، بسیار نزدیک تر است به دوران رسالت و فرمانروایی پیامبر اسلام تا دینی که مردم بدان اعتقاد دارند. دین مردم را باید از دین “حاکمان” جدا ساخت. اسلام دوازده امامی، دین رسمی، دینی که مردم بدان باور دارند از علم و آگاهی… ادامه مطلب »

مجلس با یک قید استثنا به لایحه اخذ مالیات از آستان قدس رضوی در بودجه ۹۸ رای داد

نمایندگان مجلس امروز (شنبه) به لایحه اخذ مالیات از آستان قدس رضوی در چارچوب بودجه سال ۹۸ رای دادند. نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح را به پرداخت مالیات موظف کردند. این مصوبه یک استثنا هم دارد و آن این که این بنیادها و موسسات… ادامه مطلب »

تلاش در نظام ورشکسته برای ظهور «رهبر سوم»

– تحرکات و اظهارنظرهای سپاه پاسداران در کنار تغییر برخی مُهره‌ها از سوی خامنه‌ای نشان‌دهنده یک آرایش جدید در جمهوری اسلامی است که با هدف ترمیم ساختار قدرت و ایجاد بستر مناسب برای انتقال قدرت به «رهبر سوم» همراه با مهار دولت روحانی و آمادگی برای شورش‌های اجتماعی صورت می‌گیرد. روشنک آسترکی, کیهان لندن: جمهوری… ادامه مطلب »

آقازاده موسوی لاری و همسرش در سوئد چه می‌کنند؟

سایت محافظه کار مشرق نوشت سیدعبدالواحد موسوی لاری، نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات، یکی از متموّل‌ترین عناصر جبهه اصلاحات است که البته این جبهه چهره متموّل کم ندارد. مهم‌ترین فعالیت اقتصادی-آموزشی-خیریه‌ای موسوی لاری، تحت پوشش مؤسسه خیریه موسوم به «فاطمیه مُهر» ثبت شده است. شهرستان… ادامه مطلب »

جزئیات ناپدید شدن آیت‌اللهی که پایان «انقلاب اسلامی» را پیش‌بینی کرده بود

العربیه: برخی رسانه‌های ایران از ناپدید شدن رییس حوزه علمیه «امام مهدی» در تهران خبر داده‌اند. آیت‌الله روح‌الله قرهی پیش از ناپدید شدن پیش‌بینی کرده بود که « انقلاب اسلامی، نهایتاً تا پنجاه سال عمر می‌کند.» به گزارش انصاف‌نیوز آیت‌الله روح‌الله قرهی، رییس حوزه علمیه امام مهدی در شهرک حکیمیه تهران از هشت ماه پیش… ادامه مطلب »

پروژه ققنوس؛ طرح رضا پهلوی برای «بازسازی ایران» کلید خورد

رضا پهلوی، از رهبران اپوزیسیون ایران، روز جمعه سوم اسفند با معرفی پروژه‌ای تحقیقاتی به نام «ققنوس» از طرح خود برای «بازسازی ایران» در روزهای پس از سرنگونی احتمالی حکومت جمهوری اسلامی سخن گفت. آقای پهلوی طی نشستی خبری که در دانشگاه جورج واشنگتن برگزار شد، هدف پروژه ققنوس را استفاده از دانش متخصصان ایرانی… ادامه مطلب »

هاشم زایی, نماینده مردم تهران: قیمت نفت ۵۰ دلار است؛ باید ۱۲ دلار هزینه کنیم تا این ۵۰ دلار وارد کشور شود / چند کشور جز FATF و CFT هستند؟ ما جزء کره زمین هستیم یا نیستیم؟

نماینده مردم تهران گفت: می‌دانید اگر بتوانیم یک بشکه نفت را به قیمت ۵۰ دلار که همان قیمت جهانی است، بفروشیم و بخواهیم پولش را به داخل برگردانیم تا ۱۲ درصد یعنی ۱۲ دلارش را باید هزینه کنیم تا مابقی‌اش به کشور بازگردد؟ چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب نماینده مردم تهران گفت:… ادامه مطلب »

احمد توکلی : رانت خواری سیدمحمد حسین حجازی فرزند علی اصغر حجازی ، عضو ارشد دفتر رهبری محرز است

احمد توکلی: اخیرا اطلاعاتی توسط آخوند مهدی صدر الساداتی در رابطه با رانت خواری فرزند آخوند  علی اصغر حجازی منتشر شده است. حساسیت امر از این نظرقابل توجه است که بسیاری آخوند  علی اصغر حجازی را مسئول دفتر حقیقی رهبر معظم انقلاب میدانند. از آنجا که در چنین مواردی بسیاری اوقات تمایل به مصلحت اندیشی… ادامه مطلب »

نماینده مجلس ایران: دولت بدهی ۳۶ هزار میلیارد خود به سپاه را بپردازد

خبرگزاری مهر روز جمعه به نقل از یک نماینده مجلس انتقاد کرد که دولت حسن روحانی به سپاه پاسداران «کم‌لطفی» می‌کند و بدهی خود را به این نهاد نظامی «نمی‌پردازد». به گفته جواد حسینی کیا، نماینده مجلس ایران، قرارگاه خاتم سپاه پاسداران «حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد و دولت این بدهی… ادامه مطلب »